Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a jest nim oczywiście październik serdecznie zachęcam do udziału w zabawie czytelniczej, której zasady znajdziecie poniżej, ale nie tylko. Już niebawem powstanie plakat „Co czytali nauczyciele, kiedy byli mali”. Zostanie on wywieszony w holu biblioteki. Mam nadzieję (a w zasadzie jestem tego pewna), że będziecie zaciekawieni takimi informacjami, bo będą to zebrane tytuły książek Waszych belfrów. Zatem zaglądajcie do Biblioteki szkolnej
i wszyscy cieszmy się z zysków jakie daje nam czytanie.

Anna Szymańska – nauczyciel bibliotekarz

Kości zostały rzucone… zabawa czytelnicza

Zasady są dziecinnie proste, jednak wymagają kreatywnego składania elementów w spójną historyjkę.

Wylosowane obrazki stanowią bazę opowieści, którą układają czytelnicy i są zarazem słowami kluczowymi do ich historii.

Zasada głosi, że należy zacząć swoją opowieść od słów „Dawno, dawno temu…” lub „Pewnego razu…”.

Czy już wiesz, co należy zrobić?

Spójrz na fotografię z wyrzuconymi kostkami. W wolnej chwili daj popłynąć swojej wyobraźni. Wymyśl i zapisz historyjkę wykorzystując przedstawione na kostkach rysunki. Praca powinna zmieścić się na 1 stronie formatu A4. Oczywiście może zajmować tylko jej połowę ;) Spisane historie należy podpisać imieniem, nazwiskiem i oznaczeniem klasy, a następnie złożyć w bibliotece szkolnej do 23 października 2020 r. Laureaci zostaną nagrodzeni dyplomem oraz drobną niespodzianką.