Europejski Dzień Języków - świętuj razem z nami!

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Z tej okazji w klasie 6b podczas lekcji języka angielskiego odbyły się zajęcia o tej właśnie tematyce.

Na początku uczniowie dowiedzieli się co to za święto, czemu jest obchodzone oraz poznali kilka najważniejszych ciekawostek z nim związanych. Następnie, obejrzeli krótki film, w którym inni uczniowie przedstawiają się w różnych językach a na końcu zaczęli pracę w grupach, która była najbardziej angażująca. Uczniowie szukali QR-kodów umieszczonych w różnych miejscach sali… na ścianie, pod tablicą oraz nawet za lodówką. ;)

Pod każdym QR-kodem ukryty był filmik wideo z zagadką językową. Każdej grupie udało się ukończyć zadanie i otrzymać nagrodę w postaci oceny.

Alicja Szustecka