Pasowanie na czytelników biblioteki

Czytam książki!
Nie wstydzę się tego!
I dobrze mi z tym!

28 listopada to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych – wszyscy oficjalnie stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do: korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki, to stały element kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna Szkolnego Koła Teatralnego - pod przewodnictwem p. Danuty Sękiewicz, podczas której uczniowie klasy pierwszej odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim pięknym wprowadzeniu nastąpiło uroczyste przyrzeczenie o miłości i poszanowaniu książek :) Młodzi czytelnicy składali przysięgę w obecności pani Wicedyrektor.

Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom i pierwsze swoje książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania
z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Mamy nadzieję, że nasza biblioteka zawsze będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Anna Szymańska