Mikołajki w 3a

Dwa dni niezapomnianych wrażeń . . .

5 grudnia (w klasie 3a) odbyły się warsztaty artystyczne - Ozdoby bożonarodzeniowe z papieru i masy plastycznej. Osobami prowadzącymi były pani Karolina Krukowska ze Świetlicy przy parafii w Niepokalanowie oraz pani Monika Boczkowska z klasowej trójki. Zajęcia zorganizowane były w ramach mikołajkowego prezentu dla dzieci od rodziców. Stworzyliśmy gwiazdy z rolek po papierze toaletowym ozdobione kolorowymi cekinami, bałwanki z patyczków do lodów, choinkowe ozdoby z masy porcelanowej udekorowane brokatem. Młodzi artyści pracowali w skupieniu i wykazywali się starannością oraz cierpliwością. Zapakowane wytwory mogą być piękną dekoracją choinki lub miłym upominkiem dla bliskiej osoby.

Następny dzień także był wyjątkowy. Klasa zamieniła się w salę kinową. Obejrzeliśmy wzruszający film „Lassie wróć” – który podsumował tematykę z poprzedniego tygodnia o czworonożnych przyjaciołach. Rodzice zadbali o przekąski - popcorn i słodycze. Tego dnia w klasie pojawił się pachnący świerk, który wspólnie ubraliśmy. Była też niespodzianka pod szkolną choinką – słodycze dla każdego. Atrakcją ruchową była zabawa na dmuchanej zjeżdżalni ulokowanej w sali gimnastycznej.

To były dwa cudowne dni. Mikołaju, dziękujemy za tę moc niezapomnianych wrażeń . . .

Danuta Sękiewicz