O Fryderyku Chopinie nie tylko w Żelazowej Woli

1 marca klasy III, pod opieką wychowawczyń i pani bibliotekarz, udały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Dzieci zwiedziły pałacowe wnętrza, poznały ich historię. Z zaciekawieniem oglądały zdjęcia osób znanych z mediów, które powitały nas w holu. Osoby te wielokrotnie występowały na tutejszej scenie, grając na fortepianie, recytując poezję. Był też czas na warsztaty ,,Ciemno wszędzie”, podczas których własnoręcznie wyrabialiśmy świece. Chwilę pospacerowaliśmy po pałacowym parku. Nie sposób obejść go w całości, gdyż jego powierzchnia to 11 hektarów. Warto wybrać się do tego miejsca z rodziną, aby wziąć udział w koncercie z cyklu Chopin- Muzyka- Poezja. Dowiedzieliśmy się, że Centrum posiada dla swych gości całoroczną bogatą ofertę spędzenia tu czasu. Zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.

Danuta Sękiewicz, Alicja Skomiał, Anna Szymańska