Magiczny Dywan – podłoga interaktywna

Nauka poprzez zabawę - uczniowie klas zerowych

W naszej szkole został zamontowany MAGICZNY DYWAN, który jest innowacyjną, interaktywną pomocą dydaktyczną do ćwiczeń, gier edukacyjnych i zabaw ruchowych.

Połączenie nauki z zabawa wpływa na rozwój motoryki dużej, koordynację wzrokową, koordynacje ruchową, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Dzieci z klas zerowych bardzo chętnie odwiedzają salę z interaktywnym urządzeniem, gdzie podczas zabawy pobudzają wyobraźnię, integrują się oraz dają upust nadmiarowi swojej energii. Uczniowie podczas zabawy przeżywają wspaniałe przygody: skakanie po kamieniach, gra w piłkę nożną, zbieranie dobrych emocji, pluskanie w wirtualnej rzece, zbijanie baloników i wiele, wiele innych.

Katarzyna Kacprzak, Katarzyna Misiak, Anita Wieczorek