Bocian

Podczas zajęć świetlicowych pojawiła się propozycja wykonania bociana...

Pomyślałam, że nie będzie to kolejna praca płaska, ale stworzymy konstrukcję. Wszystko zaczęło się od bryły, a potem było z górki ;-)

Doklejaliśmy kolejne elementy bociana: szyja, głowa, dziób... wówczas kształt ptaka był dla wszystkich rozpoznawalny.

Do tego momentu nasz bocian, dla niektórych dzieci,  był: pelikanem, dodo, a nawet kaczką :-)

Następnym etapem było obklejanie. Grupa świetliczaków (z klas 3-6) pieczołowicie przyklejała kawałki papieru zanurzonego w kleju.

Po wyschnięciu kładli kolejne warstwy.

Na końcu przygotowaliśmy skrzydła i ogon...i przyszedł czas na połączenie każdego z elementów. Bocian oczywiście jest symbolem wiosny, dlatego znajdziemy dla niego odpowiednie miejsce w szkole ;-)

To był wspaniały czas, w którym mogłam zaobserwować pracę dzieci, ich skupienie, precyzję...ale przede wszystkim chęć pomocy w udziale tego projektu. To budujące, że mamy takich wspaniałych uczniów. Bardzo dziękuję.

Jolanta Kukawska