Wiosenne opowieści

18 kwietnia (prawie  miesiąc po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny) uczestnicy kółka teatralnego zaprosili kolegów i koleżanki z klas 0- III na przedstawienie.

Wiosna, chodząc po świecie niczym wróżka, ożywiała zwierzęta i rośliny. Z każdym jej uśmiechem robiło się bardziej kolorowo i wesoło. Towarzyszami  Wiosny były: Wiatr, Deszcz, Słońce oraz owady, ptaki i przedstawiciele ssaków.  Na scenie rozpoznaliśmy:  Skowronka, Sowę, Bociana, Motyla, Biedronkę, Pszczółkę, Zająca, Kota, Jeża i  Niedźwiedzia.

Dzieci bardzo angażują się w każdy swój występ. Samodzielnie lub z pomocą rodziców i nauczyciela robią stroje, rekwizyty lub dekoracje. Tym razem  piękne motylki (które stanowiły elementy scenografii) wykonały dzieci z klasy „0” ze swoją wychowawczynią.

Danuta Sękiewicz