Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole godnie uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już od wczesnych godzin porannych rozbrzmiewały pieśni patriotyczne.

Na uroczystym apelu mogliśmy uczestniczyć w żywej lekcji historii. Z pełną ekspresją dzieci potrafiły przekazać ważne treści z dziejów naszej Ojczyzny. Usłyszeliśmy wymowne wiersze naszych wielkich romantyków. Warto jeszcze raz przywołać znamienne słowa, które przyświecały twórcom niepodległej  Rzeczypospolitej: ,,Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały!” Całość dopełniały piękne pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru.

Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała na korytarzu nasz hymn narodowy. W samo południe reprezentacja uczniów wyruszyła z flagami biało – czerwonymi w III Marszu Niepodległości do Niepokalanowa. W czasie pieszej wędrówki śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy pomniku kapitana Feliksa Melosika, który został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 roku. Ten świąteczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Renata Kujawa, Alicja Szustecka, Lidia Stobiecka, Katarzyna Jackowska,

Katarzyna Łukasiak, Jacek Wiśniewski, Zbigniew Biederka