Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Konkurs na projekt znaczka pielgrzymkowego Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Nasza szkoła, która nosi imię Jana Pawła II, co roku uczestniczy w Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Spotkanie to integruje społeczności szkolne, które za swojego patrona wybrały papieża Polaka.

Znamy już termin kolejnej - XXIV - pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 9-10.10.2024 roku. Przeżywać ją będziemy pod hasłem "Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia." Jak co roku, pielgrzymkę tę poprzedza konkurs na projekt znaczka pielgrzymkowego i adresowany on jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Do udziału w konkursie zaproszeni są szczególnie uczniowie należący do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Nasza Szkoła również odpowiedziała na to zaproszenie. Uczniowie projekty okolicznościowego znaczka przygotowywali na lekcji religii. Każda szkoła przedstawić może do konkursu jeden projekt.

Pracę, która została wybrana do reprezentowania naszej Szkoły w ogólnopolskim finale konkursu, wykonała:

SOFIA HUMENIUK z klasy 4a.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy również do obejrzenia wystawy ponad 150 przepięknych prac naszych uczniów. Wśród nich nie ma wybranej w eliminacjach wewnątrzszkolnych pracy, gdyż według wymagań konkursowych praca przedstawiona do konkursu nie może być wcześniej prezentowana. Numery prac nie wskazują na zajęte miejsce w konkursie, a jedynie przyporządkowują pracę do jej autora. Wystawa prac znajduje się na parterze przy "Kąciku Patrona Szkoły".

s. Vianneya Szwarocka