Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Piknik z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".

św. Jan Paweł II

31.05.2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, który jest, od lat w naszej szkole, nierozerwalnie związany ze Szkolnym Dniem Sportu. Tego dnia na uczniów czekało dużo wyzwań sportowych – Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, mecze siatkówki oraz mecze piłki nożnej. Konkurencje cieszyły się wielkim powodzeniem, młodzi sportowcy dali z siebie wszystko i walczyli do końca.

Gratulujemy zwycięzcom, rozwijajcie i osiągajcie zamierzone cele, stawiajcie sobie wyżej poprzeczkę i nigdy nie traćcie ducha walki.

Klasy 1-2 dziewczęta 400 m

I miejsce Wiktor Włodarski z kl. 7b

II miejsce Mateusz Zdanowski z kl. 8a

III miejsce – Maciej Milczarek z kl. 7b

Oprócz rozgrywek sportowych były dostępne inne, niecodzienne, atrakcje: zabawy z animatorkami, dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, kawiarenka z domowymi wypiekami, wata na patyku oraz grill. Dodatkową niespodzianką była wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, zorganizowali zawody strażackie dla najmłodszych oraz przeprowadzili krótką lekcję udzielania pierwszej pomocy.

Szczególne podziękowania kierujemy do: wójta gminy Teresin p. Marka Olechowskiego oraz firmy Eco Harpoon Recycling, dziękujemy za wsparcie finansowe podczas organizacji powyższego dnia.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za owocną pracę, współpracę i zaangażowanie na rzecz Dzieci.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni za okazane serce, przybliżenie pracy strażaka oraz wsparcie w realizacji działań związanych z bezpieczeństwem i niesieniem pierwszej pomocy.

Zapraszamy do  obejrzenia fotorelacji z Dnia Dziecka i Dnia Sportu.

Marta Baranowska i Anna Leśniewska

*Podczas imprezy wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości - aparat fotograficzny, statyw  Fancier, gimbal ręczny, kamera cyfrowa, bezprzewodowy system mikrofonowy, mikrofon kierunkowy Boya.