Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Lekcje poza murami szkoły

7 czerwca klasa 1a wybrała się na niezwykłe lekcje w plener i do laboratorium kreatywności LABOREK w Sochaczewie.

Na pierwszej lekcji była historia, chociaż na co dzień jeszcze nie mamy takiego przedmiotu. Odwiedziliśmy Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich. Były też elementy muzyki. Zatrzymaliśmy się na krótką chwilę w Parku im. Fryderyka Chopina. Co prawda nie słuchaliśmy tam polonezów, preludiów i mazurków,  które komponował  Chopin, lecz śpiewu ptaków.

Druga lekcja to była chemia, też coś nieznanego.  Poczuliśmy się przez chwilę jak uczniowie z klasy siódmej lub ósmej, gdyż pani mówiła o sieciowaniu polimerów. Tak naprawdę to było robienie kolorowych „slimów”. Kreatywne zabawy z samodzielnie wykonaną masą plastyczną dały nam wiele radości.

Trzecia lekcja to matematyka z lodowym akcentem, gdyż kupowaliśmy lody. Każdy musiał odliczyć potrzebną kwotę pieniędzy i sprawdzić czy dobrze otrzymał resztę. Było więc dodawanie, odejmowanie, a nawet mnożenie. No i oczywiście konsumowanie lodów. Były pyszne…

Czwarta lekcja- wychowanie fizyczne - czyli duża dawka aktywności fizycznej na nowo otwartym placu zabaw Kraina Przygód.

Podczas tak urozmaiconego wyjazdu każdy znalazł punkt programu, który sprawił mu najwięcej radości.

Danuta Sękiewicz, Wanda Boczkowska