Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Paprotnia wespół z Wielką Orkiestrą walczy z sepsą!

Tradycja grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole sięga wielu lat wstecz. Nasi uczniowie zbierali pieniądze dla Orkiestry niemalże od początku jej działania. Jednak najlepsze wyniki finansowe i dobrą zabawę osiągaliśmy przeważnie podczas szkolnych aukcji. Temu przedsięwzięciu zawsze towarzyszyło niemało wysiłku, ale i wiele zabawy. Nie inaczej było 31 stycznia 2023 roku, dwa dni po Wielkim, również trzydziestym pierwszym, Finale.

Uczniowie, z samodzielnie przyniesionych przedmiotów i rękodzieła, orkiestrowych gadżetów od sochaczewskiego Sztabu WOŚP mieszczącego się w hufcu ZHP oraz tych przekazanych od sochaczewskiego radia, wylicytowali rekordową kwotę -  trzech tysięcy sześciuset sześćdziesięciu czterech złotych i czternastu groszy! Ponieważ jest nas trzystu dwudziestu pięciu uczniów, wraz z zerówkami, łatwo obliczyć, że każdy z nas dał nieco ponad jedenaście złotych. Oczywiście w zbiórce wspomagali nas nasi kochani nauczyciele i pracownicy szkoły.

       W tym roku graliśmy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.

Szczególnie wzruszające było to, że do zbiórki dołączyli nasi liczni koledzy z Ukrainy. Kiedyś my okazaliśmy im serce, dzisiaj oni próbowali się odwdzięczyć. Taka mocna ekipa da radę nawet sepsie! ;-)

 

Rada Samorządu Uczniowskiego