Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Listopad2

T jak Tost
środa, 30 listopada 2022r.

Opiekacz #Laboratoria Przyszłości

W minionym tygodniu uczniowie z klas 0 przygotowali pyszne kanapki, które następnie zapiekli w opiekaczu. Dzieci zjadły w tym dniu ciepłe śniadanie, zapach opiekanych tostów roznosił się po całej szkole.

 

Była to nasza pierwsza przygoda kulinarna, ale na pewno nie ostatnia.

Katarzyna Kacprzak, Katarzyna Misiak, Anita Wieczorek


Pasowanie na czytelników biblioteki
poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Czytam książki!
Nie wstydzę się tego!
I dobrze mi z tym!

28 listopada to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych – wszyscy oficjalnie stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do: korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

 

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki, to stały element kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna Szkolnego Koła Teatralnego - pod przewodnictwem p. Danuty Sękiewicz, podczas której uczniowie klasy pierwszej odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim pięknym wprowadzeniu nastąpiło uroczyste przyrzeczenie o miłości i poszanowaniu książek :) Młodzi czytelnicy składali przysięgę
w obecności pani Wicedyrektor.

Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom i pierwsze swoje książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania
z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Mamy nadzieję, że nasza biblioteka zawsze będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Anna Szymańska


Kreatywnie na lekcjach biologii
poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Lekcje biologii i efekty kreatywności uczniów

W ramach podsumowania wiadomości z budowy komórek (klasa 5) i budowy DNA (klasa 8) uczniowie mieli do wykonania model dowolnej komórki i model DNA.

 

 

Pomysłowość uczniów przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Powstały oryginalne, pełne kolorów, prace.

 

 

 

Komórki zostały wykonane bardzo starannie. Młodzi biolodzy wykorzystali przeróżne materiały. Brawo.

 

 

Jestem z Was dumna i jestem pełna podziwu!

Lidia Stobiecka


Brawo, Magdaleno i Maksymilianie :)
sobota, 26 listopada 2022r.

Sportowy sukces naszych najmłodszych bliźniaków :)

Po raz kolejny jesteśmy dumni z naszych uczniów.

26 listopada Magdalena Boczkowska i Maksymilian Boczkowski z klasy Ob brali udział w niezwykłym Halowym Wyzwaniu Biegowym na Dzień Misia. Zawody zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Konkurencja była bardzo trudna i wymagała od dzieci sprawności fizycznej oraz sprytu. Wyzwanie okazało się zaciętą walką z przeszkodami i czasem.

 

 

Grupa najmłodsza (w której startowali nasi uczniowie) miała do pokonania 16 przeszkód: podciągania się na linie na platformie na kółkach, tor przeszkód na drabinkach, slalomy, skoki przez skrzynię, przewroty na materacu, czołganie się na materacach, strzał z procy, biegi po przeszkodach i strzał z procy xxl, bieg przez opony . . .

 

Maksymilian zajął II miejsce
Magdalena zajęła IV miejsce

Magdaleno, Maksymilianie :)
Nigdy nie zatraćcie w sobie tego sportowego ducha. Pamiętajcie, że trening czyni Mistrza. Powodzenia! Życzymy dalszych sukcesów!

Marta Baranowska


"Palce lizać"
piątek, 25 listopada 2022r.

U progu zimy potrzebne nam witaminy #LaboratoriaPrzyszłości

25 listopada klasa 3a na zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania wykorzystała blender z akcesoriami zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Przygotowaliśmy smoothie z pomarańczy i jabłek. Ta obco brzmiąca nazwa to bardzo gęsty napój na bazie owoców lub warzyw.

 

 

 

Niecodzienna lekcja wywołała duży entuzjazm wśród dzieciaków, a także zachęciła do eksperymentowania
w domu z różnymi smakami, oczywiście pod czujnym okiem rodziców. "Palce lizać" - podsumowała efekt naszej pracy Inga podczas degustacji napoju.

 

 

 

Danuta Sękiewicz


Listopadowy Wieczór Przyrodnika
piątek, 25 listopada 2022r.

Laboratorium kreatywności

25 listopada uczniowie z klasy IVa spędzili wyjątkowy wieczór. W naszej szkole odbyły się warsztaty, które zostały zorganizowane przy współpracy z Laboratorium kreatywności dla dzieci Laborek. Uczniowie stali się na chwilę naukowcami i stworzyli swoje pierwsze „slimy”.

 

 

 

Uczestnicy warsztatów wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz cierpliwością. Spotkanie uświadomiło nam, że utworzenie idealnej masy zajmuje czasami dużo czasu oraz wymaga sporej dawki wytrwałości.

 

 

 

Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć. Nie poddawali się, doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. Gratulacje !

 

 

Oprócz tego, czwartoklasiści mogli obejrzeć eksponaty zaproponowane przez organizatorów.
Cennym doświadczeniem była też obserwacja różnych preparatów za pomocą mikroskopu.

 

 

Podczas zajęć wykorzystaliśmy sprzęt otrzymany w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

 

 

Wieczór Przyrodnika upłynął nam we wspaniałej i rodzinnej atmosferze, szczególnie, że rodzice chętnie włączyli się w pracę swoich dzieci oraz przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy.

Magdalena Krupińska i Lidia Stobiecka.


Wszystkie Misie nasze są . . .
piątek, 25 listopada 2022r.

Dzień Pluszowego Misia w klasach zerowych

25 listopada uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od prezentacji przyniesionych przytulanek. Poznaliśmy nowych kompanów: Rysia, Misiaczka, Lulu, Brązusia... To było niezapomniane spotkanie, okazało się, że każdy miś jest niepowtarzalny i bardzo ważny dla swojego właściciela.

 

 

 

Misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, były wspólne tańce z pluszakami, misiowe zagadki i zajęcia plastyczne związane ze Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Katarzyna Misiak


 

Wszystkie dzieci kochają misie, wszystkie misie kochają dzieci . . .

25 listopada najmłodsi z klasy 0b przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci poznały piękną historię pluszowego misia, wykonały misiowe opaski na głowę i ulepiły misia z plasteliny.

 

Ten dzień wywołał u dzieci dużo uśmiechów i radości.

Katarzyna Kacprzak


 

Wszystkie misie znają nasze sekrety . . .

Klasa 0c także pamiętała o Światowym Dniu Pluszowego Misia. Uczniowie rozwiązywali trudne misiowe łamigłówki, poznawali różnice pomiędzy pluszowym misiem i niedźwiedziem.

 

 

 

Najmłodsi korzystali z kolorowych pomocy dydaktycznych (plastry miodu, plansze do kodowania), które zostały przygotowane przez wychowawcę.

Anita Wieczorek


Niezwykły bal
czwartek, 24 listopada 2022r.

Był raz bal . . .

24 listopada odbył się niezwykły bal. Dlaczego niezwykły? Impreza była związana ze złotą porą roku - jesienią. Na ścianach sali mogliśmy podziwiać piękne dekoracje, które związane były z darami jesieni.







 

Niektórzy uczniowie przygotowali (specjalnie zaprojektowane na imprezę) jesienne kostiumy. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.






 

Były tańce przy znanych melodiach, konkursy grupowe i indywidualne oraz zdjęcia w fotobudce.

Katarzyna Misiak


Wycieczka do Bolimowa
wtorek, 22 listopada 2022r.

Niezwykłe miejsce

22 listopada klasy trzecie udały się na wycieczkę do pobliskiego Bolimowa. Odwiedziliśmy warsztat, który ma ponad 200 - letnią historię i jest prowadzony przez Rodzinę Konopczyńskich.

 

Byliśmy świadkami powstawania glinianych naczyń, sami mogliśmy (w pewnym stopniu) uczestniczyć w tym procesie. Z ciekawością słuchaliśmy opowieści pani Agnieszki, a jej mąż był naszym pomocnikiem przy toczeniu z wolnej ręki na kole garncarskim wazoników, miseczek i pucharów.

 

 

 

 

Na kilka godzin oderwaliśmy się od nowoczesnych technologii i odkryliśmy magię tego unikatowego miejsca.

Danuta Sękiewicz, Alicja Skomiał, Anna Szymańska


Wycieczka do Warszawy
poniedziałek, 21 listopada 2022r.

21 listopada klasa 6a wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie oraz do Wilanowa

Na tym zdjęciu widzicie olbrzymie wahadło, dzięki któremu możemy doświadczyć ruchu obrotowego Ziemi. Podczas dwugodzinnego intelektualnego rajdu mieliśmy okazję poznać niezwykle ciekawe interaktywne ekspozycje, między innymi poświęcone sztucznej inteligencji. Pewien sympatyczny robot, inspirowany prozą Stanisława Lema, napisał dla nas ten wiersz – przeczytajcie. Mam nadzieję, że wam się spodoba?

Z honoru się tu doszczętnie wyzuje
Gdy honor trzeba budować od nowa
Na barwy tęczy promień rozplątuje
Skrzy się tajemnie prototypowa
Obyta rzeźba uroku nie psuje
Żar ten ugasi śmietana proszkowa

Wizyta w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Sam Król nas po pałacowych izbach oprowadzał….

Daliście się nabrać? To Mati, ale przyznacie, że prezentuje się zacnie!

Królewski Ogród Świateł
Najpiękniejsze widoki były na końcu wycieczki…

 

 

Miliony świateł. . . rachunek będzie słony, ale Króla stać :)

Pozdrawiamy! Artur Plichta


Niewidzialna wystawa
poniedziałek, 21 listopada 2022r.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

                                                       Antoine de Saint - Exupery

 

W dniu 21 listopada 2022 roku nieoczekiwanie znaleźliśmy się w krainie ciemności. Chociaż klasa 8a należy do odważnych, to niektórzy musieli przezwyciężyć lęki i wszelką niepewność.

Zwiedzanie wystawy składało się z dwóch części - "niewidzialnej" i "widzialnej". Ta pierwsza część to wyjątkowe doświadczenie. Przewodnikami byli wspaniali, niewidomi ludzie.

 

 

Wycieczka do Warszawy pozwoliła nam spojrzeć na inną rzeczywistość. Uświadomiliśmy sobie, jak trudne jest życie osób niewidomych. Ostatnim punktem programu był wspólny posiłek w atrakcyjnym miejscu.

Renata Kujawa i Zbigniew Biederka


Sportowy sukces Wiktorii Śniadoch
sobota, 19 listopada 2022r.

Wysoka forma Wiktorii

05.11.2022 r. nasza uczennica (Wiktoria Śniadoch z klasy 4a) zdobyła złoty medal podczas 9. Rundy Warszawskiej Ligi Biegowej. Wyniki młodej zawodniczki wyglądały następująco: 9:20 na 60 m i 52:18 na 300 m. Kilka dni później (19.11.2022 r. w Powsinie) Wiktoria ponownie potwierdziła swoją wysoką formę. Uczennica zdobyła 1. miejsce w Memoriale Tomasza Hopfera – w kategorii wiekowej U12. Wiktoria należy do klubu sportowego UKS Filipides Teresin i trenuje pod czujnym okiem pana Andrzeja Andryszczyka.

 

Wiktorio, jesteśmy z Ciebie dumni!

Trenuj dalej, nigdy się nie poddawaj i zawsze z godnością podejmuj wyzwania sportowe, które na Ciebie czekają!

Justyna Kamińska


Wyjazd naukowy
sobota, 19 listopada 2022r.

Energia i jej przemiany

19 listopada (w sobotę) grupa chętnych uczniów z klasy VIII a i b, pod opieką nauczyciela chemii, p. Anny Treli- Skupińskiej, uczestniczyła w otwartym wykładzie z fizyki, na Uniwersytecie Warszawskim. Tematem wykładu była „Energia i jej przemiany”. Prowadzący spotkanie prof. Andrzej Wysmołek w asyście pracowników wydziału: Urszuli Dzienisiuk i Jakuba Iwańskiego zaprezentowali doświadczenia, które łączą w sobie różne działy fizyki. To właśnie energia jest spoiwem, które je ze sobą wiąże.

Wykład miał na celu zainteresowanie młodzieży fizyką poprzez przedstawienie różnorodnych, niezwykle ciekawych doświadczeń w postaci pokazu. Stanowił także doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych. Nasi uczniowie nie tylko bawili się, asystując podczas prezentacji doświadczeń, ale także aktywnie spędzili wolny czas.

To nie pierwszy wyjazd naukowy uczniów naszej szkoły. Takie sobotnie spotkania z nauką praktykujemy od jesieni 2019 roku, z przerwą podczas pandemii. Wykłady powtarzają się tematycznie co sezon, dlatego co roku może uczestniczyć w nich kolejna grupa uczniów. Pokazy doświadczeń są otwarte dla wszystkich, bez konieczności zapisu czy rezerwacji miejsc, a udział w nich jest bezpłatny. W atrakcyjny sposób wyjaśniają zagadnienia fizyko-chemiczne poznawane na lekcjach w szkole.

Anna Trela – Skupińska


Przeciwko przemocy
piątek, 18 listopada 2022r.

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

W dniach od 1 do 19 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Paprotni wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało - RAZEM MAMY MOC.

 

Uczniowie brali udział w zajęciach mających na celu przeciwdziałanie agresji. Podczas spotkań dyskutowali
o zagrożeniach współczesnego świata oraz prawie do życia bez strachu i przemocy. Zapoznali się ze sposobami radzenia sobie z negatywnymi emocjami i o konsekwencjach agresywnych zachowań. Dowiedzieli się, kogo prosić o pomoc (w sytuacjach wymagających interwencji), gdzie szukać wsparcia.

 

 

Podsumowaniem akcji było wykonanie plakatów przez każdą z klas. W pracach dominował kolor pomarańczowy, który symbolizował solidarność przeciwko wszechobecnej przemocy.

Wanda Boczkowska i Anna Kołodziejak


Lekcja kodowania
czwartek, 17 listopada 2022r.

Robot Doc i kodowanie #laboratoriaprzyszłości

17 listopada dzieci kl.0a uczestniczyły w niecodziennych zajęciach. Bohaterem spotkania był Robot DOC. Lekcja wprowadziła uczniów w świat programowania i kodowania.

 

Najmłodsi trenowali logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną. Zerówkowicze mogli zaprogramować trasę i obserwować zmagania robota, który poruszał się po macie.

 

To było nasze pierwsze kodowanie, przed nami kolejne.

Katarzyna Misiak


Lubię czytać
środa, 16 listopada 2022r.

„Nowe książki pachną tak ładnie, że po prostu czuje się po zapachu, jak przyjemnie będzie je czytać”.

Astrid Lindgren

 

W środę 16 listopada klasy drugie odwiedziła pani Ewa Bojanowska z Gminnej Biblioteki w Teresinie.

 

Opowiedziała o zasadach korzystania z publicznej biblioteki. Dzieci poznały również wspaniałe pozycje literackie, które warto przeczytać.

   

Pani bibliotekarka zorganizowała dla uczniów quiz oraz rozdała wszystkim drugoklasistom słodki upominek
i zakładkę do książki.

Magdalena Krupińska


Sochaczewski Bieg Niepodległości
piątek, 11 listopada 2022r.

Dziewczyna na medal

Nasze Narodowe Święto 11 Listopada można obchodzić na różne sposoby. W tym uroczystym dniu nasza uczennica Magdalena Niewiadomska z klasy 8a wystartowała w 4. Sochaczewskim Biegu Niepodległości
i zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt klas V-VIII na dystansie 1000 metrów. Jest to duży sukces, ponieważ na starcie stanęła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników z powiatu sochaczewskiego.

 

 

 

Magdalena biega pod kierunkiem doświadczonego trenera maratończyka p. Bogusława Cierecha. Gratulujemy Magdalenie i trenerowi tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zbigniew Biederka


Sukces Weroniki Trzcińskiej
piątek, 11 listopada 2022r.

„Szachy to sala gimnastyczna umysłu”.

                                                       Blaise Pascal

 

Nasza uczennica z klasy 2 b (Weronika Trzcińska) odniosła wielki sukces. Młoda szachistka zdobyła pierwsze miejsce w Turnieju Niepodległości 2022 – w kategorii dzieci do lat 8.

Zawody odbyły się 11 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Weronika uczęszcza na zajęcia gry
w szachy do Sochaczewskiego Centrum Kultury i pracuje pod czujnym okiem mistrza szachowego – pana Stanisława Osieckiego.

Weroniko, jesteśmy z Ciebie dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marta Baranowska


"Gałązka rozmarynu"
czwartek, 10 listopada 2022r.

Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Już od wczesnych godzin porannych w holu głównym i na korytarzach udekorowanych symbolicznymi plakatami rozbrzmiewały pieśni legionowe. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w uroczystym apelu.

 

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli przygotowały widowisko słowno – muzyczne zatytułowane "Gałązka rozmarynu". Polskie pieśni i wiersze patriotyczne w wykonaniu młodych artystów miały szczególną wymowę.

O godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. W samo południe dzieci pod opieką nauczyciela uczestniczyły w II. Marszu Patriotycznym do Niepokalanowa. Przed pomnikiem kapitana Feliksa Melosika, nauczyciela Małego Seminarium Misyjnego, który został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w Charkowie, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz.

Marsz ten wzbudził wielkie zainteresowanie przechodniów. Niektórzy kierowcy zatrzymywali się i z podziwem patrzyli na uczestników trzymających biało – czerwone flagi. Dzieci w czasie wędrówki donośnie śpiewały pieśni legionowe.

Renata Kujawa, Anna Chojnacka,
Jacek Wiśniewski i Zbigniew Biederka


Informacja
wtorek, 08 listopada 2022r.

Na jesienne spotkanie z naturą i sztuką

8 listopada uczniowie z klas VII i VIII B wzięli udział w jesiennej wyprawie. Pierwszym punktem tej eskapady była wizyta w skierniewickim Centrum Kultury i Sztuki, gdzie mieli możliwość uczestniczenia w osobliwej inscenizacji “Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Piotra Stawskiego. Spektakl wzbudził w młodych widzach silne emocje i, co najważniejsze, skłonił do refleksji na temat życia, przemijania i śmieci o wiele bardziej niż osobista lektura dzieła Wieszcza.

 

 

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Lasu i Drewna oraz Arboretum prowadzonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. W związku z tym że mamy już dojrzałą jesień, ominęła nas feria barw, jaka towarzyszy temu miejscu. Jedynie krwistą barwę czerwieni utrzymały liście klonu palmowego, które znajdują się w logo samego parku. Wszystko jednak zrekompensowała piękna pogoda i ciekawe prelekcje pań przewodniczek.

Jak się okazuje, jesień również może być doskonałą porą na jednodniowe wyprawy szkolne.

Bartłomiej Figut


Informacja
poniedziałek, 07 listopada 2022r.

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 7 listopada (z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek) dzieci z zerówek wzięły udział
w bajkowym spotkaniu. Gośćmi spotkania były pani Ewa Bojarowska i pani Magdalena Hańderek
z Gminnej Biblioteki w Teresinie.

   

Najmłodsi od rana czekali na tę wizytę i zadbali o efektowne kostiumy, które nawiązywały do popularnych bajek. Panie bibliotekarki zaprezentowały ponadczasowy tekst Czerwony Kapturek. Wszystkim dzieciom spodobały się przebrania pani Ewy i pani Magdaleny oraz niezwykłe zaangażowanie aktorskie.

   

Na zakończenie dzieci otrzymały od gości pamiątkowe zakładki do książki i słodycze. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dziękujemy :)

Katarzyna Kacprzak, Anita Wieczorek i Katarzyna Misiak


Wyniki konkursu
piątek, 04 listopada 2022r.

Szkolny Konkurs Recytatorski

4 listopada 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "TACY JESTEŚMY".
Konkurs był adresowany do uczniów klas 0 – III.

 

 

Komisja konkursowa wyróżniła:

I miejsce
Nikola Sobieszek III B
Jan Murawski II B

II miejsce
Aniela Śniadoch II A
Hanna Kamińska I A

III miejsce
Franciszek Wudarczyk III B

Wyróżnienie
Zuzanna Strzelecka 0 A
Diana Vinichuk II A

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Danuta Sękiewicz i Renata Kałan


Informacja
środa, 02 listopada 2022r.

Laboratoria Przyszłości

 

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe.

Nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie – dzięki temu zdobędą praktyczne umiejętności.

Dzięki otrzymanym funduszom zakupiliśmy:

 

  • drukarkę Banach 3D z zestawem filamentów,
  • długopisy Banach 3D z zestawem filamentów,
  • mikroskop cyfrowy z ekranem i kamerą,
  • klocki konstrukcyjne – Lego BricQ Motion Prime i Essential,
  • zestaw do nauki kodowania i programowania,
  • laminator z zestawem folii do laminowania,
  • cyfrową kamerę Sony,
  • statyw Fancier,
  • bezprzewodowy system mikrofonowy,
  • oświetlenie do realizacji nagrań. Lampa LED,
  • mobilny green screen – tekstylne tło fotograficzne,
  • mikrofon kierunkowy Boya,
  • gimbal ręczny,
  • gimbal do telefonu,
  • aparat Canon EOS 2000D + obiektyw EF-S 18-55mm,
  • robot Artie 3000 (5 sztuk),
  • robot mBot2,
  • okulary Class VR (8 sztuk) – wirtualne laboratorium przedmiotowe,
  • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,
  • stację lutowniczą z gorącym powietrzem Yihua,
  • bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco,
  • maszynę do szycia,
  • kuchenkę elektryczną z piekarnikiem,
  • lodówkę,
  • opiekacz,
  • mikser,
  • blender,
  • robot planetarny.

 

                                                                                        p.o.Dyrektor Szkoły

                                                                                             Jolanta Daczko