Prawda Jedyna

W czasie naszego przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa zatrzymaliśmy się na chwilę w sali gimnastycznej, aby wspólnie przeżyć ostatnie dni Wielkiego Postu. Dzieci potrafiły dobrze  przekazać słowem i pieśnią istotne wartości największych świąt chrześcijańskich. Usłyszeliśmy kilka ciekawych refleksji, które warto przybliżyć i zapamiętać na dłużej.

Jakaż jest inna prawda większa od tej, że Chrystus umarł za grzechy wszystkich i trzeciego dnia zmartwychwstał?- pyta Jan Paweł II. Nie ma innej prawdyodpowiada.

Motywem przewodnim naszego programu słowno – muzycznego była pieśń ,,Prawda Jedyna”.

W imieniu całej społeczności szkolnej jedna z uczennic zapytała: ,,Jaki będzie ten świat po Wielkim Poście? Będzie światem wiosny – wielkanocny. A ludzie? Ludzie będą świadkami Poranka Wielkanocnego”.

Ojciec Piotr Socha przypomniał nam o Triduum Paschalnym i uczestnictwie we Mszy św.  Na zakończenie pani dyrektor Jolanta Daczko złożyła wszystkim piękne życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

s. Kasjana, Anna Śniadoch i Zbigniew Biederka