Na tropie zagadek i paleontologii…

26 kwietnia klasy szóste wybrały się  na wycieczkę do stolicy

Uczniowie (pod opieką Pana Artura Plichty, Pani Alicji Szusteckiej oraz Pani Renaty Kujawy) dotarli komfortowym pociągiem Kolei Mazowieckich do Śródmieścia. Następnie odbyły się zajęcia w pokoju zagadek (Escape Room Centrum).

Podzieleni na grupy uczniowie zmagali się z zagadkami, musieli wykazać się refleksem, sprytem, pomysłowością i tak działać, aby szybko wydostać się z pomieszczeń.

W pokoju Interactive uczniowie wcielili się w rolę rekrutów, którzy próbowali  dołączyć do Gwiezdnej Floty. Pokój Olimp przeniósł nas do starożytnej Grecji, natomiast  Spisek Kardynała, gdyż tak nazywał się trzeci escape room, to pokój z historią oraz przygodą w tle – dla miłośników filmów płaszcza i szpady. Pokój  przeniósł uczniów do XVII-wiecznego Paryża.

Zabawa była przednia. Gorąco wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w tej intelektualnej rozrywce.

Na koniec  wybraliśmy się do Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie zwiedzaliśmy ekspozycje paleontologiczne. Mogliśmy podziwiać ogromne szkielety dinozaurów, które zostały znalezione na pustyni Gobi w latach 60. i 70. XX wieku przez polsko-mongolskie ekspedycje paleontologiczne.

Artur Plichta, Alicji Szustecka i Renata Kujawa