Małe kroki w kierunku Samorządności i Demokracji

Dzisiaj, 13 czerwca kolejny raz wybieraliśmy swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego, naszego organu kolegialnego, naszego małego szkolnego parlamentu a zarazem rządu, który reprezentuje interesy całej szkolnej społeczności
i współrządzi naszą placówką razem z Radą Pedagogiczną i Dyrekcją na jej czele oraz Radą Rodziców z jej Przewodniczącą.

Ciekawe czy wszyscy z nas zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i odpowiedzialności, jaka spoczywa na członkach RSU?

Posłuchajmy, co na temat samej samorządności powiedział mądry Stary Doktor, czyli Janusz Korczak: „Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku”.

Te słowa zostały wypowiedziane przez autora „Króla Maciusia I” blisko sto lat temu, jednak nic nie straciły na aktualności.

Dziękujemy, że tak licznie wystartowaliście w tegorocznych wyborach do Rady. W tym roku Wasze szkolne interesy będą reprezentować następujący przedstawiciele:

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ROKU SZKOLNYM

1. Maja Kamińska 57 głosów przewodnicząca
  2. Franciszek Szczypiński 56 głosów wiceprzewodniczący
  3. Wiktoria Śniadoch 55 głosów
  4. Laura Gołębiewska 55 głosów
  5. Szymon Wieczorek 54 głosy
  6. Milena Kowalczyk 53 głosy
  7. Lena Lebioda 52 głosy
  8. Nikola Sobieszek 52 głosy
  1. Klaudia Gołębiewska 52 głosy
  2. Katarzyna Buhaj 51 głosów
  3. Zuzanna Toczek 51 głosów
  4. Alicja Smolarczyk 50 głosów
  5. Alicja Kopiec 50 głosów
  6. Aleksander Przybylski 46 głosów
  7. Szymon Pietrzak (klasa III B) 46 głosów
  8. Natalia Górak 45 głosów

Wybranym członkom RSU gratulujemy i przypominamy, że w przyszłym roku zostaną rozliczeni ze swoich działań oraz obietnic wyborczych.

Niech żyje SAMORZĄDNOŚĆ!

Ustępująca RADA SU