Takiego powitania Lata nie zapomnimy przez lata!

Dzisiaj, 21 czerwca, czyli na dwa dni przed upragnionym przez wszystkich uczniów i nauczycieli końcem roku szkolnego, czyli pierwszego dnia lata w końcu, nasz anglista, Pan Artur Plichta, postanowił nas zabrać do przemiłego miejsca, jakim jest Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie.

Celem wyjazdu były przede wszystkim twórcze zajęcia z Panem Pawłem, garncarzem, które poprzedziła prelekcja dotycząca historii samego zakładu oraz, tak doświadczonego podczas pierwszej wojny światowej, miasta Bolimowa. Tę prelekcję wygłosiła dla nas gospodyni, wywodząca się ze sławnego rodu garncarzy, pani Dorota Konopczyńska-Aftewicz.

Była zatem praca z gliną przy kole garncarskim, lepienie z gliny na stole i w końcu ozdabianie ceramiki  farbami akwarelowymi.

Całość zwieńczyło ognisko z kiełbaskami, które niektórzy z naszych kolegów pochłonęli w liczbie iście imponującej.

Naturalnym pupilem wszystkich uczestników stał się wdzięczny Kosma, pies w typie spaniela, który został przez nas wygłaskany z włosem i pod włos.

Dziękujemy gościnnym duchom tego miejsca, Pani Dorocie i Panu Pawłowi, wspomnianemu Kosmie i Panu Arturowi, za doskonały pomysł na powitanie Lata.

Miłośnicy Lata