Wielkie Serce dla Józia, czyli szkolne wyzwanie

Jak na pewno wiecie, zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawową imienia Mikołaja Kopernika w Szymanowie  do   challenge'u na rzecz Józia Przyłuskiego. To zmagający się z chorobą nowotworową maluszek, mieszkaniec naszego powiatu. Z tej okazji 14 listopada w dolnym korytarzu zebrała się cała społeczność szkoły. Byli uczniowie, nauczyciele, panie woźne i pracownicy administracji. Pompki i przysiady robiliśmy wszyscy bez wyjątku.

Powstał nawet film, dokumentujący to wydarzenie. Możecie go obejrzeć. Obrazuje on nasze zmagania fizyczne oraz opowiada o tym, którą szkołę z terenu powiatu nominowaliśmy my? Żeby się tego dowiedzieć, musicie go obejrzeć.

Najważniejsze jest jednak to, że w dniach od 13 do 15 listopada zbieraliśmy do specjalnie zabezpieczonej skrzynki pieniądze na leczenie Józia. Jesteśmy z Was i siebie dumni, ponieważ okazaliście wiele serca temu choremu chłopcu i udało się nam wspólnie zebrać 3827,30 zł, czyli trzy tysiące osiemset dwadzieścia siedem złotych i trzydzieści groszy.

Jednocześnie spieszymy wyjaśnić, że z przyczyn praktycznych do powyższej kwoty nie zostały doliczone najdrobniejsze nominały, czyli bilon o wartości 5 groszy, 2 groszy i 1 grosza, ponieważ niewiele zmieniłby w ogólnej kwocie zebranych pieniędzy, a byłby kłopotliwy podczas obliczeń i wpłacania zebranej sumy na konto bankowe. Pieniądze te zostaną doliczone, już w listopadzie, do cyklicznie przeprowadzanej w naszej szkole akcji charytatywnej – „Góra Grosza”.