SPÓŹNIONY, LECZ SZCZĘŚLIWY FINAŁ WOŚP

6 lutego miał w naszej szkole miejsce kolejny już XXXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji organizowanej corocznie przez fundację Jurka Owsiaka. Szkoła w Paprotni zagrała z ponadtygodniowym opóźnieniem, związanym z terminem tegorocznych ferii zimowych, bo Wielki Finał przypadł w trakcie ich trwania. W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna, dzieci i młodzież od zerówek po klasę ósmą, nauczyciele i pracownicy szkoły. Licytowaliśmy gadżety orkiestrowe oraz te przyniesione,  a nawet wykonane przez uczniów. W ofercie były makramy i porcelanowe lalki, planszówki, książki, obrazki a nawet voucher na ciasto, „które zawsze się udaje”.

Najwyższą cenę osiągnęło serce wykonane z masy solnej przez niepełnosprawnego uczestnika terapii zajęciowej, które gra z nami od blisko dwudziestu lat i zdążyło w tym czasie zarobić zawrotne sumy dla Najpiękniejszej Orkiestry Świata. Również tym razem wylicytowała je pani Kasia Misiak, to już taka nasza szkolna tradycja.

W tym roku graliśmy pod hasłem „Płuca po pandemii”, a adresatami naszej pomocy były zarówno dzieci, jak i dorośli oraz seniorzy, bo pandemia zostawiła swój ślad w naszych płucach bez względu na wiek, w jakim jesteśmy.

Chociaż spóźnieni, znowu  pobiliśmy rekord. Tym razem udało nam się zebrać imponującą kwotę 3877,26 złotych.

Szczególne podziękowania należą się paniom Katarzynie Łukasiak i Renacie Kujawie, które pomogły Radzie Samorządu Uczniowskiego w prowadzeniu licytacji.

Organizator aukcji, Rada Samorządu Szkolnego, dziękuje całej społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom i pracownikom za dobrą zabawę i wielkie Serce. To piękne, że umiecie się bawić i pomagać! Jesteście Wielcy!!!

Dla „Szkolnych Wieści”