Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

5 kwietnia trzecioklasiści wraz z opiekunami odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Teresinie. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o bibliotece i o zbiorach, które  znajdują się na półkach. Uczniowie dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikami. Zobaczyli, jak wygląda karta czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek.

Podczas warsztatów czytelniczych uczniowie (podzieleni na klasy) przygotowywali inscenizację do wylosowanego wiersza. Dzieci wytrwale pracowały nad swoimi rolami  oraz  tworzyły rekwizyty. Klasa 3A zaprezentowała  wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, natomiast klasa 3B przedstawiła „Rzepkę” Juliana Tuwima. Obie klasy wzorowo wywiązały się z powierzonego im zadania. Młodzi aktorzy otrzymali duże brawa. Na zakończenie trzecioklasiści rozwiązywali zagadki przyrodnicze.

W drodze powrotnej do szkoły uczestnicy wycieczki wstąpili do pizzerii, gdzie czekała na nich pyszna pizza.

Spotkanie w bibliotece przebiegało w miłej atmosferze. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w tym miejscu.

Iwona Kłonowska, Katarzyna Bodych,
Katarzyna Smolarek, Wanda Boczkowska