Poznajemy zawody - cukiernik

16 kwietnia pierwszoklasiści odwiedzili wytwórnię cukierków (krówek) znajdującą się w Grodzisku. „MLECZNA KRÓWKA z MILANÓWKA POMORSCY” jest wieloletnim producentem krówki mlecznej – ciągutki.  Cukierki produkowane są bez konserwantów, tylko z naturalnych składników, a smak pozostaje niezmienny od  ponad 100 lat.
Na miejscu uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Klasa 1b rozpoczęła od założenia czepków, aby udać się bezpośrednio do hali produkcyjnej. W czepkach wyglądaliśmy trochę jak kosmici. Dzieci zobaczyły, jak wygląda produkcja krówek, zapoznały się z wykorzystywanymi surowcami,  podziwiały wprawę i szybkość pań, które zawijają cukierki w papierki, a także spróbowały smaku świeżutkich krówek prosto z taśmy.

Drugim punktem wycieczki były warsztaty plastyczne. Uczestnicy zaprojektowali swoje etykiety, w które następnie uczyli się zawijać ręcznie krówki. Okazało się to trudne, zadanie wymagało precyzji i skupienia oraz zdolności manualnych. Następnie zorganizowany był konkurs rysunkowy - ,,Niezwykła krowa”, po którym, w ramach nagród, każdy uczestnik otrzymał małą paczuszkę z krówkami na drogę. Okazało się, że wszyscy byli zwycięzcami w tym konkursie. Był też czas na zakupy słodyczy do domu. Przy tej okazji utrwaliliśmy umiejętności związane z obliczeniami pieniężnymi.
Klasa 1a przeszła wszystkie etapy wycieczki w odwrotnej kolejności.
Wiemy, że słodycze nie są zdrowe dla naszego organizmu, ale odrobina łakoci z pewnością nie zaszkodzi. Naszą przygodę możemy podsumować słowami jednej dziewczynki - ,,To była najsłodsza wycieczka”.

Danuta Sękiewicz, Alicja Skomiał
Katarzyna Jackowska, Katarzyna Łukasiak.